A lazy image

Szkoła podstawowa INFOTECH

Drodzy Rodzice,

jako twórcy Technikum i Liceum INFOTECH, bazując na dotychczasowym doświadczeniu w branży edukacyjnej i biznesowej, ale przede wszystkim jako rodzice szóstoklasistów, odczuliśmy potrzebę stworzenia także Szkoły Podstawowej INFOTECH!

Szkoła dedykowana dzieciom - inteligentnym, zadającym pytania, samodzielnie myślącym i ciekawym świata.

Postanowiliśmy stworzyć przestrzeń - do wspólnego odkrywania siebie i świata, uczenia się przez doświadczanie i eksperymentowanie, w której jest miejsce na zadawanie pytań, popełnianie błędów - szkoły, która uczy myślenia i samodzielności.

Bazując na doświadczeniach pracy z uczniami w Technikum, ale również jako rodzice mamy świadomość, iż dziecko wkraczające w wiek kilkunastu lat, potrzebuje dużej uwagi dorosłych - nie tylko rodziców, ale też nauczycieli- mentorów i przewodników, którzy wyznaczą granicę i pokażą kierunki dalszego rozwoju.

Biegła znajomość języka angielskiego oraz kultury tego kraju, sprawne posługiwanie się nowoczesnymi technologiami, krytyczne myślenie, umiejętność wyrażania emocji i uczuć, współpraca w grupie, samoświadomość i poczucie własnej wartości oraz wiedza o własnych talentach i kierunku rozwoju - to drogowskazy w edukacji naszych dzieci.

Dyrekcja szkoły

Katarzyna Kaczyńska
Dyrektor
Absolwentka studiów Zarządzanie i Marketing na Politechnice Białostockiej, wieloletni nauczyciel, wicedyrektor i dyrektor szkół. Zwolenniczka edukacji innowacyjnej opartej na nowoczesnych technologiach. Współtworzyła Liceum Ogólnokształcące Politechniki Białostockiej, gdzie przez dwa lata pełniła funkcję dyrektora.

Uwielbia eksperymenty edukacyjne i młodzież, którą uczy. Jej pasją jest: tworzenie innowacyjnej szkoły opartej na zasadach demokracji, wykorzystywaniem konstrukcjonizmu podczas uczenia, szkoły, jako miejsca gdzie uczeń lubi przebywać i się rozwijać.

Wyznaje zasadę, że mądry nauczyciel to osoba, która współdziała z uczniem, uczy się od niego i pozwala mu wpływać na kształt edukacji.
Karol Przybyszewski
Wicedyrektor ds. nauki programowania
Absolwent Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej, doświadczony programista i menadżer z branży IT. Obecnie prowadzi firmę zajmującą się przetwarzaniem obrazów przy użyciu technik sztucznej inteligencji i jest doktorantem na Wydziale Informatyki. Ojciec dwóch synów których również zaraził pasją programowania i wspólnie z nimi odrabia prace domowe z informatyki!

W latach 2006 2011, razem z rodziną mieszkał i pracował jako programista w Wielkiej Brytanii. Po powrocie do Polski założył i prowadził oddział międzynarodowej firmy programistycznej zajmującej się tworzeniem aplikacji mobilnych.

W Technikum sprawuje pieczę nad aktualizowaniem programu nauczania programowania i dopasowania go do potrzeb rynku pracy. Uważa że wiedza o podstawach programowania będzie w przyszłości powszechna i oczekiwana również w innych zawodach.

Poznaj szkoły INFOTECH

Technikum Programistyczne INFOTECH
Liceum Ogólnokształcące INFOTECH

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi